Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
Blog > Komentarze do wpisu
Przeczytałam kolejne dwie

Przeczytałam 2 kolejne tomy z serii Anatomia Zbrodni. Zawsze twierdziłam, że kryminały to nie dla mnie, że za dużo makabrycznych scen nie lubię, a tymczasem ta seria bardzo mnie wciągnęła.

 

Mumia

Pani X, mumia przypadkowo znaleziona w bostońskim muzeum, to medialna sensacja. Archeolodzy, z Josephine Pulcilla na czele, szacują jej wiek na 2000 lat. Jakie jest więc ich zdziwienie, kiedy podczas tomografii odkrywają w zmumifikowanym ciele kulę... całkiem współczesną. A badania muszą przejąć lekarka sądowa Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli.

Szybko okazuje się, że w magazynach muzeum ktoś przechowywał własne zbiory... Policja znajduje tam zwłoki kilku kobiet. A Josephine Pulcillo znika. Czy kobiecy duet śledczy zdoła rozwiązać zagadkę sięgającą daleko w przeszłość? 

Dolina umarłych

Coś przerażającego wydarzyło się w wiosce Królestwo Boże, w przysypanej śniegiem dolinie w stanie Wyoming. Maura Isles, jadąca ze znajomymi na konferencję patologów, zastaje tam dwanaście identycznych domostw z nietkniętymi posiłkami na stołach. I ani jednego człowieka.

Kilka dni później zostaje odnaleziony samochód ze spalonymi ciałami. Policja uważa, że są wśród nich szczątki Maury Isles. Ale detektyw Jane Rizzoli nie wierzy w śmierć przyjaciółki i rozpoczyna własne śledztwo. Czy zniknięcie Maury ma związek z serią zbrodni popełnionych wcześniej w tej samej okolicy? 
Jak do tej pory tylko jednej książki z tej serii nie doczytałam do końca - to Grawitacja. Przeczytałam prawie do połowy i odłożyłam. Być może kiedyś do niej wrócę.

piątek, 21 kwietnia 2017, teresakopec
Serdecznie pozdrawiam Tenia.

Polecane wpisy

 • Umrzeć po raz drugi

  Umrzeć po raz drugi Tess Gerritsen  Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarz sądowa, zostają wezwane na

 • Kolejny kryminał z serii

  Kolejny kryminał z serii "Anatomia Zbrodni". Ostatni, który umrze Tess Gerritsen Pięć ofiar zabitych strzałami w głowy. Teddy Clock, jedyny świadek, oc

 • Nosiciel - Tess Gerritsen

  Nosiciel Tess Gerritsen Doktor Claire Elliot i jej syn Noah w ukrytym wśród lasów miasteczku Tranquility szukają spokoju. Ale nie dane im będzie go zaznać, bo w

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:


ZABAWY BLOGOWE