Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
Blog > Komentarze do wpisu
Klub Mefista -Tess Gerritsen

Klub Mefista -Tess Gerritsen, kolejny kryminał z serii "Anatomia Zbrodni".

 

Skąd na świecie wzięło się zło? Czy strącony anioł ma z tym coś wspólnego? A może aniołowie nie są wcale tacy święci? Może ulegają ludzkim pokusom i to właśnie przez nich na świecie panoszy się zło? W zasadzie trudno przypuszczać, żeby na te pytania istniała odpowiedź. A gdy jeszcze dołożymy do tej mieszaniny wątpliwości kryminał? Chyba i tak jednej odpowiedzi nie znajdziemy, podobnie jak członkowie Klubu Mefista, który stał się tytułowym bohaterem powieści Tess Gerritsen.

Odwrócone krzyże wymalowane krwią lub ochrą na ścianach pomieszczeń, w których popełniono zbrodnie, tajemnicze słowa i znaki są tłem jednej z powieści wspomnianej autorki. Główni bohaterowi to doskonale znani: detektyw Jane Rizzoli i lekarz sądowy Maura Isles. Pojawia się również znana czytelnikowi „wampirzyca” Joyce O’Donnell. Do tego ekskluzywna rezydencja i członkowie tajemniczego Klubu Mefista, próbujący wyśledzić i pokonać zło. Czy im się uda? Raczej wątpliwa sprawa, bo wystarczy rozejrzeć się wokół. Zło ciągle towarzyszy człowiekowi. Jest niezniszczalne, przybiera różne formy, czasami wręcz niewiarygodne.

Pisarka nawiązała do apokryficznej Księgi Enocha. Potraktowała genezę zła dosłownie, nadając mu ludzkie imiona i kształty. Dzięki temu stworzyła powieść trochę inną niż pozostałe jej autorstwa – thriller z elementami horroru. Akcja jak zwykle trzyma w napięciu od pierwszej strony, czasami przybiera nieoczekiwany obrót, oddziałuje na emocje, wzmaga ciekawość czytelnika.

Wielbiciele twórczości Tess Gerritsen dowiedzą się nowych szczegółów z życia bohaterek znanych z jej poprzednich książek. Odkryją ich pragnienia i uczucia. Poznają wiele mitycznych opowieści oraz ciekawą interpretację Księgi Enocha. 

Napisane krwią po łacinie słowo "zgrzeszyłam" w miejscu okrutnego zabójstwa młodej kobiety, której odcięto głowę, to w Wigilię Bożego Narodzenia ponure motto dla detektyw Jane Rizzoli. Co łączyło ofiarę z psychiatrą, Joyce O'Donnell, członkinią elitarnej Fundacji Mefista, powstałej w początkach XX wieku?

W ekskluzywnej rezydencji na Beacon Hill, należącej do historyka Anthony'ego Sansone'a, członkowie fundacji zajmują się analizą zła, poszukując jego przyczyn i sprawców. Czy zło ma fizyczną postać? Czy Szatan wraz ze swoimi demonami naprawdę żyje pośród nas?

Zwłoki jednej z prowadzących śledztwo policjantek, znalezione w ogrodzie domu Sansone'a, oraz przerażająca śmierć doktor O'Donnell nie pozostawiają wątpliwości, że pojawił się nowy seryjny morderca. Jego znakiem rozpoznawczym są satanistyczne symbole nakreślone w miejscach kolejnych zbrodni. 

piątek, 09 czerwca 2017, teresakopec
Serdecznie pozdrawiam Tenia.

Polecane wpisy

  • Żyć aż do końca

    Żyć aż do końca. Instrukcja obsługi choroby Katarzyna Jabłońska (red.) , Jan Kaczkowski Jeśli Ty lub ktoś z Twojego bliskiego otoczenia cierpicie na ciężką lub

  • Znachor - Tadeusz Dołęga-Mostowicz

    Po tylu kryminałach ostatnio przeczytanych, potrzebowałam czegoś innego, a że w kiosku akurat zobaczyłam "Znachora" więc go kupiłam. Tadeusz Dołęga-Mostowicz to

  • Przeczytałam kolejne dwie

    Przeczytałam 2 kolejne tomy z serii Anatomia Zbrodni. Zawsze twierdziłam, że kryminały to nie dla mnie, że za dużo makabrycznych scen nie lubię, a tymczasem ta

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:


ZABAWY BLOGOWE