Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
Blog > Komentarze do wpisu
Kolejny kryminał

Ciało

Tess Gerritsen

Kolejny przeczytany kryminał tej autorki. Na prawdę wciągał.

 

Kat Novak jest lekarką sądową, a zarazem główną bohaterką nowej powieści Tess Gerritsen "Ciało". Jej życie zmienia się diametralnie, gdy do prosektorium trafia niezidentyfikowane ciało kobiety, której śmierć pozostaje tajemnicą. Wiadomo jedynie, że jest ona narkomanką, ponieważ na jej przedramieniu znaleźć można wiele ran kłutych. Czy zmarła z powodu przedawkowania, czy też może została zamordowana? 

 

Tymczasem pojawiają się kolejne ciała, a sprawa zdaje się zataczać coraz szersze kręgi. Kat Novak postanawia zacząć śledztwo. Władze nie chcą rozpowszechniać wieści o tajemniczych zgonach, ponieważ wkrótce mają rozpocząć się obchody rocznicy powstania miasta, a takie informacjie mogłyby odbić się negatywnie na odbiorze tych uroczystości. Lekarka może liczyć jedynie na Adama Quantrella, któremu początkowo nie potrafiła zaufać. Mężczyzna dopiero po pewnym czasie postanawia przyznać się, że poszukuje swojej pasierbicy, która przed sześcioma miesiącami uciekła z domu. Nie dogadywał się z Meave zbyt dobrze, jednak pragnie ją odnaleźć. Rzecz w tym, że jej nie zależy na spotkaniu z ojczymem, a ponadto jest podejrzana w sprawie związanej z narkotykami. Położenie głównych bohaterów wkrótce staje się wyjątkowo nieciekawe. Grozi im poważne niebezpieczeństwo. Zwłaszcza lekarka sądowa musi obawiać się o swe bezpieczeństwo - szczególnie po tym, jak jej dom został zniszczony w wybuchu. Wydarzenie to jednak stanowi dla niej przede wszystkim potwierdzenie, że pozostaje na dobrej drodze do poznania prawdy. Jakie jest wyjaśnienie całej intrygi? Kto jest odpowiedzialny za tajemnicze morderstwa?

 

Tess Gerritsen stworzyła pasjonujący świat, a ukazała go w sposób bardzo wiarygodny. Nie ma tu warsztatowych "niedoróbek", a autorka trzyma się reguł prawdopodobieństwa. Bohaterowie ukazani zostali bardzo interesująco, ogromnie łatwo się z nimi identyfikować. Kat okazuje się najzupełniej normalną, niemal - zwyczajną czy przeciętną kobietą, z wszystkimi swoimi słabościami i bolączkami. Może nieco za łatwo decyduje się zaangażować w całą sprawę, zbyt łatwo podejmuje ona decyzję o wejściu w drogę przestępcom. Być może też romans pomiędzy bohaterami rozwija się nieco zbyt szybko. To jednak tylko drobne zarzuty, jedne z niewielu, jakie postawić można powieści. Powieści, za sprawą której czytelnik ma okazję nadto dowiedzieć się, jak funkcjonuje mafia oraz jakie tajemnice kryje mroczna strona miasta. 

 

"Ciało" gwarantuje sporo wrażeń i przyjemnie spędzonych przy lekturze chwil. Powieść wciąga, miejscami nie pozwalając oderwać się od lektury, a liczne zwroty akcji z pewnością niejednokrotnie zaskoczą wielu czytelników. Powieść Gerritsen warto więc polecić wszystkim, którzy poszukują naprawdę wciągającej lektury z niebanalną intrygą kryminalną. To książka nie tylko dla miłośników gatunku.

piątek, 07 lipca 2017, teresakopec
Serdecznie pozdrawiam Tenia.

Polecane wpisy

  • Cukiernia pod Amorem Hryciowie

    Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Iga próbuje

  • Cukiernia pod Amorem Tom 1 Zajezierscy

    Cukiernia pod Amorem Tom 1 Zajezierscy - Małgorzata Gutowska-Adamczyk  Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia.

  • Czas milczenia

    Czas milczenia - norweska saga. Miłość, intrygi, podejrzenia, morderstwa. Dramatyczne losy trzech kobiet, które w niezwykły sposób będą się ze sobą splatać.A

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:


ZABAWY BLOGOWE