Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
piątek, 11 stycznia 2019
Już dwie

Już dwie książki, od początku tego roku, przeczytałam.

Uliczka aniołów -Sheila Roberts

Emma, Sarah i Jamie, właścicielki małych sklepików, ruszają z szaleńczo ambitną kampanią „Miej serce”. Chcą, by ludzie w ich miasteczku… czynili dobro. Proszą sąsiadów, by każdego dnia zrobili jeden dobry uczynek na rzecz innej osoby. Proste? Niezupełnie. Emma obniża ceny, o mały włos nie doprowadzając się do bankructwa. Sarah organizuje darmowe kursy pieczenia ciast, niechcący prowokując złodzieja. Jamie musi znosić niepokojące wizyty policjanta, który budzi w niej dawno zapomniane uczucia. Pełna porywającego humoru, ciepła, uczucia i przepisów książka o przyjaźniach, jakie zawieramy, ryzyku, jakie musimy podejmować, i losach ludzi, z którymi codziennie się stykamy. 

str.368

Czarne tango -Regine Deforges

Listopad 1945 roku. W Norymberdze, w pokonanych Niemczech, alianci sądzą przywódców nazistowskich...
Zbyt wcześnie dojrzała Léa Delmas - bohaterka "Niebieskiego roweru", "Alei Henri Martin 101" i "A diabeł wciąż się śmieje" - przysłana przez Czerwony Krzyż odnajduje François Taverniera, z którym spotykała się w Montillac.
Obóz w Ravensbrück zmienił również Sarę Mulstein. Cierpienia i upokorzenia stworzyły nową istotę - kobietę zaślepioną nienawiścią i ogarniętą żądzą zemsty. Jej misja jest prosta: odszukać i zgładzić nazistów, gdziekolwiek się znajdują. "Łowy" odbywają się w Niemczech, we Francji i w Argentynie, gdzie ludzie z najbliższego otoczenia Peróna ułatwiają Sarze przeniknięcie do hermetycznej społeczności zbrodniarzy wojennych... 

str.254

sobota, 05 stycznia 2019
Informacja

Postanowiłam, że w tym roku głównym moim blogiem będzie blog Pasje Teni. Tu ostatnio mam problemy z wstawianiem zdjęć i coraz częściej otrzymuję wiadomości, że czytelnicy mają problemy z wpisywaniem komentarzy.

Tego blogu nie usuwam, od czasu do czasu i tu coś napiszę. Jest tu bardzo dużo wpisów, które są dla mnie ważne, są miłym wspomnieniem.

Zapraszam na blog Pasje Teni.

09:26, teresakopec
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 31 grudnia 2018
Wymiatanie resztek

Wymiatanie resztek muliny na koniec roku. Hafty wykonane na zabawę u Kasi, jednak nie można było łączyć zabaw. Wszystkie hafty wykonałam z resztek, więc w osobnym wpisie jeszcze raz je pokazuję.

Wszystkie te hafty z resztek różnych mulin, więc zgłaszam je do Igiełki.

Szczęśliwego Nowego Roku

Marzeń o które warto walczyć.

Radości, którymi warto się dzielić,

przyjaciół z którymi warto być

i nadziei bez której nie da się żyć.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019.

 

16:37, teresakopec , życzenia
Link Dodaj komentarz »
Niebieski rower

Niebieski rower -Regine Deforges

 

Trylogia Niebieski Rower obejmuje następujące tomy: Niebieski Rower 1939 - 1942, Aleja Henri-Martin 101,   A diabeł wciąż się śmieje.

Niebieski Rower Jedna z trzech córek państwa Delmas, siedemnastoletnia Lea, wyróżniająca się wielką urodą, po ojcu odziedziczyła miłość do ziemi i winnic, wśród których wyrosła. Pierwszego września bawi się jeszcze na przyjęciu u przyjaciół, ale powoli w jej życie wdziera się wojna. Rodzina i przyjaciele walczą na froncie lub w podziemiu, niektórzy kolaborują z Niemcami. Lea ugina się pod ciężarem nowych obowiązków.

str.318

Aleja Henri-Martin 101 Wojna trwa. okupacja obejmuje już cały kraj. Coraz wyraźniej zaznacza się podział na Francję walczącą i Francję kolaborującą. Paryż zmienia swoje oblicze, a jedna z jego pięknych alei - aleja Henri-Martin - staje się symbolem martyrologii. Tortury, rozstrzeliwanie zakładników w odwet za zamachy, kolejki po żywność, brak opału... A Lea? Niczym wytrawna aktorka wciela się w rolę narzuconą jej przez los.


str.271


A diabeł wciąż się śmieje Jest rok 1944. Woja dobiega końca. Nadchodzi godzina prawdy, rozliczeń i decydujących zmagań militarnych. Lea dojrzała. Poznała już koszmar wojny, teraz odkrywa w sobie odwagę i nienawiść. Wciąż działa w ruchu oporu. Niestety po utracie bliskich i gniazda rodzinnego Montillac, ona sama, przedtem pełna optymizmu i temperamentu, popada w depresję. A jednak nie poddaje się. Powodowana zemstą za doznane krzywdy, udaje się w niebezpieczną drogę do Berlina, aby na własne oczy zobaczyć upadek hitlerowskich Niemiec.

str.303

Dowiedziałam się, że jest jeszcze jedna część. Muszę o nią zapytać w bibliotece.

W kończącym się roku przeczytałam 61 pozycji, mam nadzieję, że w nadchodzącym roku nie będzie gorzej.

Dookoła świata - zakończenie

Dziś zakończenie zabawy u Kasi Dookoła świata. Wróciłyśmy do Polski.

I to moja interpretacja - troszkę folkloru.

Będzie z tego haftu zakładka. I to już postanowione.

Ale są inne hafty, które powstały do tej fajnej zabawy i tu kolejne moje postanowienia na nadchodzący rok - wykorzystać je, wykonać z nich coś pożytecznego.

Kasia prosi o kolaż prac wykonanych do tej zabawy. Kolażu nie potrafię zrobić, więc brakujące na zbiorczym zdjęciu hafty dodam osobno.

Wykonałam 11 haftów. Brakło tylko Grecji.

Mam też sporo wyszytych haftów z zabawy u Splocika i u Agnieszki i je też postaram się zagospodarować w 2019 roku.

Kasi serdecznie dziękuję za zorganizowanie fajnej zabawy. Serdecznie pozdrawiam i życzę nowych pomysłów na Nowy Rok.

12:50, teresakopec , moje hafty
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 293
| < Styczeń 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi


ZABAWY BLOGOWE