Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
niedziela, 06 grudnia 2009
Zgłosiłam swój udział w zabawie blogowej

Zgłosiłam swój udział w zabawie blogowej  u Antoniny.

http://uantoniny.blogspot.com/2009/12/anielska-zabawa-blogowa.html

Trzeba wykonać dowolną techniką aniołka. Ja mam kilka aniołków wyszytch krzyżykiem, ale wykonałam je już dawno. Teraz zamierzam wyhaftować karteczki świątecze z motywem aniołka.

Oto mój anioł adwentowy.

sobota, 05 grudnia 2009
Aniołki

Byłam grzeczna i dostałam prezent od Mikołaja. Tym Mikołajem jest Danusia moja koleżanka z Talencika. Sama nie wiem czym zasłużyłam na tak wspaniały podarek. Aniołki wydziergane przez Danusię są piękne.

Tak będę miała anilskie święta. Już mam aniołka frywolitkowego od Bożenki, a teraz kolekcja powiększa się o aniołki szydełkowe. Miłe koleżanki serdecznie dziękuję.

Razem z aniołkam otrzymałam też śliczną gwiazdkę i piękną własnoręcznie wykonaną karteczkę świąteczną. Już wcześniej pisałam, że takie własnoręcznie wykonane prezenty najbardziej cieszą, bo tych prezentach jest też serce darczyńcy.

Dziękuję.

środa, 02 grudnia 2009
Świąteczne karteczki

Święta coraz bliżej. Czas pomyśleć o wysyłaniu świątecznych życzeń. Zawsze życzenia będą milsze jak wyślę je na własnoręcznie wyszytych karteczkach.

A to kartecza, którą ja otrzymałam od Bonny - Bożenki. Prawda, że piękna.

Od Bożenki otrzymałam też ślicznego frywolitkowego aniołka. To prawdziwe dzieło sztuki.

Bożenko dziękuje. Tylko Ty tak pięknie potrafisz wykonać frywolitki.

Nadal składam wstążki i ozdabiam kule. Będę miała pięknie wystrojoną choinkę. Część bombek będzie na świąteczne prezenty.

środa, 25 listopada 2009
Szaliki

Wydziergałam baktusa, szalik trójkątny. Podglądałam takie szaliki na blogu Antoniny i Zdzichy.

http://uantoniny.blogspot.com/2009/11/lacy-baktus.html

http://tojazdzid.blog.onet.pl/Szalik-Eliza,2,ID394696624,n

Mój nie jest tak piękny, ale myślę, że następny wydziergam lepszy.

Dziergam też taki zwykły prosty szalik z włóczki, która mi została. Nie jest jej dużo, więc nie robię bakusa. Jak włóczka będzie się kończyć zakończę szaliczek.

W chwilach między dzierganiem nadal robię bombki na choinkę.

 

poniedziałek, 23 listopada 2009
Jak powstaje bombka

Często odpowiadam na pytania dotyczące powstawania karczochowej bombki. Pomyślałam, że robiąc kolejną wykonam kilka zdjęć i pokażę, jak to się robi. Oczywiście trzeba przygotować materiał do pracy. Potrzebna jest kulka styropianowa, wstążki 2,5 cm szerokie w kolorach jakie nam odpowiadają, szpilki z płaskimi łebkami. Możemy też przygotować szpilki z kolorowymi główkami i cekiny do ozdobienia już gotowej bombki.

Zaczynamy od pocięcia wstążki na 5 cm kawałki.

Na początku przypinamy dwa kawałki na środku kulki układając wstążkę na krzyż. Przypinamy szpilkami.

Kolejne kawałki wstążki składamy w trójkąr równoboczny i przypinamy do kulki.

Szpilki przy podstawie trójkątów wybijamy do końca, a przy szczycie tylko do połowy (potem te szpilki wyciągniemy).  Tak postępując przypinamy kolejne kawałki złożnej wstążki. W kolejnym okrążeniu będze nam potrzeba 8 trójkątów.

Układamy kolejne rzędy wstążki, tak aby zakryć wbite szpilki.

Kiedy zostanie nam do zakrycia kulki już niewiele kawałki wstążki składamy na trójkąty z kątem ostrym, by dały się ładnie upiąć.

Na zakończenie przypinamy pasek wstążki kryjąć nim puste miejsce i szpilki. Teraz wyciągamy te szpilki, które były wpięte do połowy. Bombka prawie gotowa. Dopinamy wąską wstążeczkę na uchwyt do powieszenia. Możemy też jeszcze przypiąć ozdobnie szpilki z kolorowymi łebkami lub cekinami. Bombkę możemy wieszać na choince.

wtorek, 17 listopada 2009
Wieniec karczochowy

Znowu ozdoba na święta. Tym razem zrobiłam wieniec na podstawie instrukcji z ostatniego numweru Weny. Muszę przyznać napracowałam się. Wykonanie bombki to pryszczy w porównaniu do ilości pracy włożonej w wieniec. Palce mnie już bolą od wbijania szpilek.

Myślę, że jeszcze go troszkę ozdobię np. malutkimi bomkami.

 

Powstały też jeszcze dwie nowe bombki.

| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi


ZABAWY BLOGOWE