Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
sobota, 30 października 2010
Pokochaj jesień
Pokochaj jesieńSpróbuj pokochać jesień
z niesamowitymi urokami
Spójrz ile piękna niesie
obdarzając cię nowymi dniami.
Kolorowo jak wiosną
barwne liście ostatki zieleni
Dadzą chwilę radosną
twą szarość życia mogą odmienić.
Wieczór szybciej nastaje
słońce też znika wcześniej niż latem
Lecz nowe czy nie daje
chwile spokoju skorzystaj zatem.

 

Tadeusz Karasiewicz
piątek, 29 października 2010
Karteczki

Dziś pokazuję karteczki. Robię je w tak zwanym "międzyczasie", kiedy mam chwilkę, a nie mogę zająć się czymś większym (z różnych powodów). Hafty czasem długo czekają na wklejenie w karteczkę.  Dziś przyszła pora, aby  kilka małych hafcików umieścić w kartonikach.

13:18, teresakopec , moje hafty
Link Komentarze (6) »
czwartek, 28 października 2010
Zadanie odrobione

Makneta. Bardzo serdecznie dziękuję za wpisanie w komentarzu informacji, jak robić wzór "piany morskiej". W schemacie napisałaś, że narzutów się nie przerabia, a ja mimo, że to przeczytałam przerabiałam. I tu był mój największy błąd. Odzywa się "czytanie ze zrozumieniem".

Robótkę po raz kolejny sprółam i zrobiłam od nowa. Teraz ona prezentuje się tak.

Wiem, że nie jest to jeszcze praca doskonała, ale może choć na dostateczną ocenę zasłużyłam.

Antonino, Urszulo, Bajko - dziękuję za dobre rady, doping i wiarę we mnie. Pozdrawiam Was serdecznie.

 

 

wtorek, 26 października 2010
Chusta

Dziergam chustę, a nawet dwie jednocześnie. Do tej pory jeszcze nie robiłam chusty na drutach. Przyglądałam się na różnych blogach pięknym szalom i różnym chustom, jednak nie miałam odwagi by zacząć. Zmobilizowała mnie dopiero Makneta proponując wspólne dzierganie. I zaczełam. Jednak, chyba to mnie trochę przerasta. Początek nawet nie wyszedł mi najgorzej. Problemy zaczeły się przy wzorze "pianki morskiej". Już dwa razy prułam i dalej mi nie wychodzi. Najpierw winiłam złe druty, bo miejsce połączenia drutu z żyłką trzymało oczka. Przełożyłam robótkę na dwa druty, dalej mi nie wychodzi. Pewnie źle rozliczam. Tak, muszę jeszcze raz pruć. Jeśli i tym razem mi nie wyjdzie pewnie będę dalej robić innym wzorem. A "piankę morską " poćwiczę na czymś innym.

Drugą chustę robię z włóczki z odzysku, tak tylko dla opanowania dodawania oczek w odpowiednich miejscach. Tu jednak nie robię za trudnym dla mnie wzorem. Myślę, że druga chusta będzie skończona jako pierwsza.

poniedziałek, 25 października 2010
Pachnidło

Z okładki książki.
Powieść "Pachnidło" od lat na światowych listach bestsellerów. Przełożona na 46 języków.

XVIII-wieczny Paryż, światowe centrum mody i elegancji, jest miejscem, gdzie żyje bohater tej niezwykłej opowieści - osobliwy karzeł obdarzony niepospolicie wrażliwym zmysłem powonienia. Jan Baptysta Grenouille tworzy eliksiry do produkcji perfum, które są powszechnie uznawane za niedoścignione w swej wyszukanej wytworności. Jednak żadne go nie satysfakcjonują, geniusz zapachów marzy bowiem o wydestylowaniu wonności nad wonnościami z dziewiczego ciała kobiecego. Ta myśl każe mu szukać dziewczyny o idealnym zapachu. Sensacyjna wręcz akcja "Pachnidła" rozgrywa się na tle sugestywnej panoramy obyczajowej Paryża, pozwalającej wczuć się w atmosferę ówczesnego życia, w jego barwy, smaki i niezwykłe zapachy.

środa, 20 października 2010
Drobiazgi

Takie sobie drobiazgi robię.

I małe hafciki krzyżykowe na karteczki.

| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tagi


ZABAWY BLOGOWE