Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
środa, 22 września 2010
Dzięki Wiki

Dzięki Wiki http://fascinata.blox.pl/html wyszyłam kilka hafcików, które będą karteczkami świątecznymi.

Dziękuje Wiki za instrukcję, schemaciki i inspiracje. Będą kolejne karteczki i inne hafty matematyczne.

poniedziałek, 20 września 2010
ORKAN
ORKAN DLA HENRYKA NICPONIA


Kapituła Nagrody im. Władysława Orkana za rok 2009 przyznała 15 nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i twórczości artystystycznej. Wśród laureatów są znani i cenieni działacze kultury, naukowcy, malarze, rzeźbiarze, fotograficy, mecenasi sztuki, pisarze i poeci.


Literackiego Orkana otrzymał Henryk Nicpoń za twórczość literacką ukazującą zderzenie cywilizacji (ze szczególnym uwzględnieniem Bieszczadów) w baśni „Lewiatan królowej Bony”, zbiorze reportaży „Za wrotami cudów” oraz w „Tajemnicach Soliny”.
Nagrodzone książki zostały wydane przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu. Każda z nich jest utrzymana w fascynującej poetyce i ma swój niepowtarzalny klimat. Baśń „Lewiatan królowej Bony” jest tak naprawdę kroniką wyprawy potężnego magnata polskiego, starosty sanockiego Jerzego Mniszcha po koronę carską dla jego córki Maryny. Można w niej znaleźć wiele mało znanych faktów historycznych. „Za wrotami cudów” jest zbiorem poetyckich reportaży ukazujących historię i ludzi Bieszczadów. „Tajemnice Soliny” fascynują pod każdym względem. Sama opowieść o dwóch kobietach, które czarami i magią postanowiły nie dopuścić do budowy zapór wodnych w Myczkowcach i Solinie jest wręcz baśniowa. Autor przybliżył w swej opowieści nie tylko czas, tło historyczne i problemy związane z  budową obu „perehrad”, ale również świat wierzeń i kulturę mieszkańców zalanych terenów. W każdej z tych książek ukazał również dramat ludzi, gdy różne cywilizacje i kultury się zderzają.

Stało się tradycją, że każdego roku wręczenie nagród odbywa się w innym mieście, które inwestuje i sprawuje mecenat nad kulturą. Tym razem uroczystość odbyła się 18 września 2010 r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

http://www.henryknicpon.pl/aktualnoci/144-lewiatan-krolowej-bony-za-wrotami-cudow-i-tajemnice-soliny-nagrodzone

Oto moje ksiązki z dedykacjami autora.

 

O wycieczce po Bieszczadach z autorm tych książek pisałam http://kuchniaipasja.blox.pl/2009/06/Bieszczady.html#ListaKomentarzy

Heniu gratuluję nagrody.

niedziela, 19 września 2010
Prezenty dla jubilata

Wczoraj mój szwagier obchodził 60 urodziny. Miałam wielki problem, co dać mu w prezencie. Obeszłam kilka sklepów i nie znalazłam nic odpowiedniego. Postanowiłam więc sama zrobić coś dla jubilata. Muszę przyznać - jestem zadowolona, bo prezent bardzo mu się spodobał.

Oto co mu przygotowałam.

No i bukiet, który nie zwiędnie, a można go zjeść. Składa się on z 60 kolorowych lizaków.

Tagi: prezenty
17:47, teresakopec , prezenty
Link Komentarze (4) »
piątek, 17 września 2010
Matematycznie

Dawno nic nie pokazywałam. Tak jakoś się złożyło. Nie zanaczy to, że nic nie robiłam. Ręce mam zawsze zajęte. Oto kilka prac haftem matematycznym.

Pierwsza praca - akt to prezent dla szwagra na 60 urodziny. Mam nadzieję, że mu się spodoba.

Oczywiście akt będzie w antyramie. Tło jest czarne, nie szare jak na zdjęciu.

Baletnice są na czerwonym tle.

Na koniec malutki krzyżykowy hafcik, który będzie na karteczce z gratulacjami. Moja chrześnica urodziła córeczkę - Oleńkę.

sobota, 04 września 2010
Candy u Lacrimy i niespodzianka u Izuś

Zapisałam się na candy.Do wygrania piękna chusta. Ja jeszcze nie robiłam chusty, więc wygrana bardzo mnie kusi.

http://zamotanalacrima.blogspot.com/2010/08/feather-duster-i-candy.html

Niespodzianki u Izuś http://pomyslolek.blogspot.com/

piątek, 03 września 2010
Dwie karteczki

Zrobiłam dwie karteczki. Każda inną techniką i na inną okazję.

Pierwsza haftowana krzyżykami z okazji ślubu.

Druga to moja próba zrobienia karteczki wg. kursu http://kursy.karteczkowo.pl/wstazeczkowa-kartka#more-142 niestety moja nie jest taka ładna. Patrząc na zdjęcia myślałam, że to taka łatwizna. Jednak, kiedy zabrałam się za pracę, okazało się, że nie jest to proste. Może jak poćwiczę to nabiorę wprawy i wtedy zrobię ładniejszą.

| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Tagi


ZABAWY BLOGOWE