Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
czwartek, 22 października 2009
Wyróżnienie

Bardzo się cieszę, bo zostałam nagrodzona tym oto znaczkiem przez Ewę z blogu http://patchworld.blox.pl/htm. Jest to moje pierwsze wyróżnienie. Ewa serdecznie dziękuję. Często zaglądam na Twój blog, dlatego jest mi szczególnie miło, że właśnie Ty mnie wyróżniłaś.

Przypisane mu są bowiem takie oto zasady:

1. Opublikuj znaczek na swoim blogu, z komentarzem zachęcającym i linkiem do osoby, od której go otrzymałeś

2. Przekaż go do 10 osób, z prośbą o opublikowaniu zasad

3. Osoby, które odbiorą znaczek proszone są o zostawienie komentarza

Oto moja lista wyróżnionych:

1 - Ania z http://anek73.blox.pl/html

2 - xhaftx z http://haft.blox.pl/html

3 - Dorfi z  http://dorfi.blox.pl/html

4 - Ela z http://pasjeelzbiety.blogspot.com/

5 - atanet z http://patchworkowy.blox.pl/html

6 - Krzysia z http://krzysia.blox.pl/html

7 - Zdzid z http://tojazdzid.blog.onet.pl/

8 - elishafciarka z http://tamborek.blox.pl/html

9 - 2owieczki z http://2owieczki.blogspot.com/

10- wiki45a z http://fascinata.blox.pl/html

 

 

12:09, teresakopec
Link Komentarze (6) »
środa, 21 października 2009
Amorki i słoneczniki

Co mają wspólnego amorki ze słonecznikami? Tylko to, że takie kolejne hafty mam na tamborku. No, nie zupełnie . Amorki już z tamborka zostały zdjęte, a słoneczniki są na krośnie. Jeszcze nie zdecydowałam, jak wykorzystam czerwony hafcik. Może uda mi się uszyć kosmetyczkę amorkową? Może będzie prezentem pod choinkę? Jeszcze się zastanowię.

Słoneczniki wyszywam na prośbę znajomej. Kupiła kanwę i nici, i poprosiła mnie o wyszycie. Nie lubię wyszywać na kolorwej kanwie. Uważam, że na takich kanwach mogą wyszywać osoby, które się tego dopiero uczą. Ja mam się za wprawioną hafciarkę i ta praca mnie nie pociąga, a nawet męczy. Jednak obiecałam, więc wyszyję.

 

 

21:57, teresakopec , moje hafty
Link Komentarze (2) »
czwartek, 15 października 2009
Cudowny prezent

Właśnie przed chwilą listonosz przyniósł mi prezent od koleżanki z Talencika. Prezent imieninowy. To nic, że imieniny obchodzę 3 października. Dziś też w kalendarzu jest Teresy. A prezent bardzo mi się podoba. Danusia tak misternie wydziergała śliczny koszyczek i piękne stokrotki. Bardzo się cieszę. Jeszcze bardziej z tego powodu, że sama na szydełku nic nie robię.

Danusiu dziękuje.

środa, 14 października 2009
Zima

Nie lubię zimy, a w październiku to nawet nienawidzę. Wczoraj wieczór poszłam na nocny dyżur. Było zimno i wiał straszny wiatr. Ale to co zaczeło się w nocy było okropne. Napadało tyle mokrego śniegu. Rano wszystkie drogi zasypane, półbuty bardzo szybko mi przemokły. Jednak to co zobaczyłam koło mojego domu było przerażające. Moja ukochana robinia różowa, która jeszcze wczoraj kwitła, połamana przez ten mokry, ciężki śnieg. Drzewa jeszcze nie zrzuciły liści, a już zostały przysypane śniegiem. Gałęzie tego ciężaru nie były w stanie udźwignąć i teraz są w tak strasznym stanie. Mam tylko nadzieję, że na wiosnę wyrosną nowe, piękne gałązki.

10:09, teresakopec
Link Komentarze (1) »
wtorek, 13 października 2009
Idą święta

Do świąt jeszcze daleko, ale ja już wyszyłam kilka karteczek. Lepiej niech poczekają, niż miałabym je wyszywać w ostatniej chwili.

I jeszcze dwie na inne okazjie.

11:57, teresakopec , moje hafty
Link Komentarze (1) »
niedziela, 11 października 2009
Pierogi

To nie przepis na pierogi. To moje wspomnienia. Kiedyś nie gotowałam zbyt często pierogów. Człowiek wiecznie zaganiany. Praca, dom, dzieci i inne obowiązki. Wolałam ugotować coś co nie zajmowało tyle czasu. Na pierogi jeździliśmy do mojej mamy, czyli babci moich dzieci. Pewnego dnia jednak ugotowałam pierogi. Kiedy młodszy syn wrócił ze szkoły i zobaczył pierogi na talerzach zapytał: czy tu była babcia? Nie wierzył, że to ja je ugotowałam. Niedługo po tym zdarzeniu, znowu ugotowałam pierogi. Tym razem syn zastał mnie lepiącą. Popatrzył i stwierdził, mamo jak ty się zestarzałaś. Zdziwiona pytam dlaczego? On odpowiada. Tylko babcie gotują pierogi.

Wczoraj właśnie gotowałam pierogi. Babcią nadal nie jestem. Pierogi synowi podałam przez kolegę. Synowa jeszcze za młoda, żeby je ugotować. Tak sobie myślę. Ale przy okazji zapytam, czy Asia gotuje pierogi?

| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi


ZABAWY BLOGOWE