Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
środa, 29 września 2010
Uzależnienie

Wiki przestrzegała mnie, że haft matematyczny uzależnia. Miała rację.

Oprawione karteczki.

Zdjęcia nie najlepszej jakości, ale moim aparatem innych nie potrafię zrobić.

Tagi: karteczki
19:08, teresakopec , moje hafty
Link Komentarze (1) »
wtorek, 28 września 2010
Szaliki

 

Byłam na zakupach w Kauflandzie i zobaczyłam włóczkę z pomponikami. Nie byłam stanie się jej oprzeć i kupiłam. Zaraz zaczęłam robótkę. Byłam bardzo ciekawa jak będzie się z takiej włóczki dziergać? I oto efekt mojej pracy.

Trzy szaliki są już gotowe. Kolejny właśnie się dzierga.

Muszę szaliki są puszyste i cieplutkie.

piątek, 24 września 2010
Ogłaszam candy

Przyszedł czas na moje candy. Niedługo będą moje imieniny i z tej okazj chcę obdarować dwie osoby. Pierwszy zestaw to kilka gazetek z worami haftów krzyżykowych, a drugi z wzorkami na robótki szydełkowe. Do każdego zestawu dodam po jednej karteczce z haftem krzyżykowym i haftem matematycznym. Karteczki oczywiście wykonane przeze mnie. Chętnych zapraszam do wpisania komentarza pod wpisem i zaznaczenie, na który zestaw się decydują.

1). Zostaw komentarz pod tym postem od
do 3. 10. 2010 do północy.

2). Jeśli jesteś posiadaczem bloga to umieść na nim informację o zabawie (kto nie ma bloga, nie musi, wtedy proszę o adres e-mailowy).

3). Jeśli masz bloga zostaw swój adres, chętnie go odwiedzę.

4). Losowanie i podanie wyników w dniu 4.10. 2010 r.
Karteczek nie pokazuję, bo chcę, żeby to była niespodzianka.
Ja dziś też zapisałam się na candy http://belastitches.blogspot.com/ . Bella też oferuje wspaniałe czasopisma.

środa, 22 września 2010
Dzięki Wiki

Dzięki Wiki http://fascinata.blox.pl/html wyszyłam kilka hafcików, które będą karteczkami świątecznymi.

Dziękuje Wiki za instrukcję, schemaciki i inspiracje. Będą kolejne karteczki i inne hafty matematyczne.

poniedziałek, 20 września 2010
ORKAN
ORKAN DLA HENRYKA NICPONIA


Kapituła Nagrody im. Władysława Orkana za rok 2009 przyznała 15 nagród za wybitne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i twórczości artystystycznej. Wśród laureatów są znani i cenieni działacze kultury, naukowcy, malarze, rzeźbiarze, fotograficy, mecenasi sztuki, pisarze i poeci.


Literackiego Orkana otrzymał Henryk Nicpoń za twórczość literacką ukazującą zderzenie cywilizacji (ze szczególnym uwzględnieniem Bieszczadów) w baśni „Lewiatan królowej Bony”, zbiorze reportaży „Za wrotami cudów” oraz w „Tajemnicach Soliny”.
Nagrodzone książki zostały wydane przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu. Każda z nich jest utrzymana w fascynującej poetyce i ma swój niepowtarzalny klimat. Baśń „Lewiatan królowej Bony” jest tak naprawdę kroniką wyprawy potężnego magnata polskiego, starosty sanockiego Jerzego Mniszcha po koronę carską dla jego córki Maryny. Można w niej znaleźć wiele mało znanych faktów historycznych. „Za wrotami cudów” jest zbiorem poetyckich reportaży ukazujących historię i ludzi Bieszczadów. „Tajemnice Soliny” fascynują pod każdym względem. Sama opowieść o dwóch kobietach, które czarami i magią postanowiły nie dopuścić do budowy zapór wodnych w Myczkowcach i Solinie jest wręcz baśniowa. Autor przybliżył w swej opowieści nie tylko czas, tło historyczne i problemy związane z  budową obu „perehrad”, ale również świat wierzeń i kulturę mieszkańców zalanych terenów. W każdej z tych książek ukazał również dramat ludzi, gdy różne cywilizacje i kultury się zderzają.

Stało się tradycją, że każdego roku wręczenie nagród odbywa się w innym mieście, które inwestuje i sprawuje mecenat nad kulturą. Tym razem uroczystość odbyła się 18 września 2010 r. w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu.

http://www.henryknicpon.pl/aktualnoci/144-lewiatan-krolowej-bony-za-wrotami-cudow-i-tajemnice-soliny-nagrodzone

Oto moje ksiązki z dedykacjami autora.

 

O wycieczce po Bieszczadach z autorm tych książek pisałam http://kuchniaipasja.blox.pl/2009/06/Bieszczady.html#ListaKomentarzy

Heniu gratuluję nagrody.

niedziela, 19 września 2010
Prezenty dla jubilata

Wczoraj mój szwagier obchodził 60 urodziny. Miałam wielki problem, co dać mu w prezencie. Obeszłam kilka sklepów i nie znalazłam nic odpowiedniego. Postanowiłam więc sama zrobić coś dla jubilata. Muszę przyznać - jestem zadowolona, bo prezent bardzo mu się spodobał.

Oto co mu przygotowałam.

No i bukiet, który nie zwiędnie, a można go zjeść. Składa się on z 60 kolorowych lizaków.

Tagi: prezenty
17:47, teresakopec , prezenty
Link Komentarze (5) »
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi


ZABAWY BLOGOWE