Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
czwartek, 27 grudnia 2018
Nikt się nie dowie

Nikt się nie dowie - Barbara Delinsky

Skomplikowane relacje rodzinne, sprawnie nakreślone portrety psychologiczne postaci, zdarzenia, których nie wolno i nie można oceniać wyłącznie z jednej perspektywy. W deszczową noc dochodzi do tragicznego wypadku. W samochód, którym ze swoją nastoletnią córką Grace podróżuje Deborah Monroe uderza przypadkowy mężczyzna. Okazuje się, że nauczyciel historii dziewczyny. Jest nieprzytomny, ale na szczęście żyje. Samochód prowadziła Grace. Matka odsyła ją do domu i całą odpowiedzialnością za spowodowanie wypadku obciąża siebie. Jednakże ten wypadek jest tylko pretekstem do opowiedzenia o splątanych ludzkich losach i uczuciach. 

 

str. 317wtorek, 25 grudnia 2018
Kolejne dwa tomy

Kolejne dwa tomy "Czas Milczenia" przeczytane.

40 - SAGA CZAS MILCZENIA - Kusicielka - Jorunn Johansen

Inga pragnie za wszelką cenę rozkochać w sobie Olego, który twierdzi, iż jest synem zmarłego Ingara. Plan ten wcale nie będzie łatwy do przeprowadzenia. Na jej drodze pojawią się niespodziewane przeszkody. W tym czasie Stina wraca z Lierviken, boi się jednak spotkania z babką. Bez przebaczenia starszej Pani jej los może zawisnąć na włosku.

str.222

41 - SAGA CZAS MILCZENIA - W szponach mordercy - Jorunn Johansen

 

W Fall sprawy przybierają dramatyczny obrót; Inga znika bez śladu, a wiele wskazuje na to, że utonęła w pobliskim jeziorze. Maja, jej ojciec, mąż i teściowa są w szoku.

Tymczasem w również w Jasaksgorden dzieją się rzeczy mrożące krew w żyłach. Niespodziewanie tuż koło domu Andrine i Isaka znowu pojawia się mężczyzna w masce...

str. 223niedziela, 23 grudnia 2018
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich
W Wigilię Bożego Narodzenia Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
Zapomnijmy o uprzedzeniach, otwórzmy pudła słodkich marzeń.
Niechaj Aniołki z Panem Bogiem, jak Trzej Królowie z dary swymi,
staną cicho za Twoim progiem, by spełnić to, co dotąd było snami.
Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie.
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,
niech w domach będzie Wam jak w niebie...

08:48, teresakopec , życzenia
Link Komentarze (1) »
sobota, 22 grudnia 2018
Pokojówka miliardera

Pokojówka miliardera - Marie Benedict

Rok 1863. Do portu w Pensylwanii przybija kolejny okręt pełen irlandzkich emigrantów. Uciekają od głodu i marzą o rozpoczęciu lepszego życia. Wśród nich jest Clara Kelley – jedyna nadzieja swojej rodziny, wysłanniczka mająca znaleźć nowy dom.

Młoda, ambitna dziewczyna, schodząc z pokładu statku, ma przed sobą ponurą perspektywę wielu lat ciężkiej pracy w fabryce. Gdy pojawia się szansa na lepsze zatrudnienie, kłamie, by je dostać. Tak staje się pokojówką w domu Andrew Carnegiego – najbogatszego człowieka w Ameryce. Ten szybko odkrywa, że Clara ma wyjątkowy dryg do interesów. Dziewczyna zostaje jego sekretnym doradcą.

Uczucie, jakie się między nimi narodzi, postawi Clarę przed najtrudniejszym z wyborów: szczęście własne lub najbliższych. Czy zaryzykuje i przyzna się do oszustwa? Czy milioner poświęci fortunę dla miłości?

str.366piątek, 21 grudnia 2018
To już ostatnie

To już ostatnie w tym sezonie bombki, takie malultkie.

11:53, teresakopec , decoupage
Link Komentarze (1) »
środa, 19 grudnia 2018
Wieczór taki jak ten

Wieczór taki jak ten - Gabriela GargaśŚwięta to szczególny czas. Czas cudów. Bo zawsze znajdzie się Ktoś, kto rozdaje prezenty, niekoniecznie pod choinką…

Michalina ma 27 lat i sama wychowuje młodszego brata. Mieszkają w przepięknej, malowniczej miejscowości u podnóża Tatr. W codziennych trudach wspiera ją jej babcia Zosia, właścicielka cukierni „Cynamonowe serca”. To za jej radą, by podreperować budżet, wnuczka postanawia na okres Bożego Narodzenia wynająć pokoje dla gości.

Do pensjonatu przyjeżdżają tylko cztery osoby: ekscentryczny rozwodnik, który najchętniej wymazałby Święta z kalendarza, starsza pani, która pragnie odzyskać utracone wspomnienia oraz tajemnicza pani doktor z córką.

Gdy dzień przed Wigilią do drzwi domu Michaliny zapuka jeszcze jeden gość, życie kobiety wywróci się do góry nogami.

Poruszająca opowieść pełna świątecznego, niepowtarzalnego klimatu i magii. Bo gdy ludzie walczą o to, co w życiu najcenniejsze, atmosfera Bożego Narodzenia może zdziałać cuda. 

 

str. 375

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi


ZABAWY BLOGOWE