Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
wtorek, 20 czerwca 2017
Dla Mateuszka

Dla Mateuszka na trzecie urodziny powstała karteczka z samolotem.

Ciekawe czy spodoba się chłopcu?

poniedziałek, 19 czerwca 2017
Różne okazje

Okazje bywają różne, więc kartki na różne okazje.

Pierwsza na 80 urodziny.

Następna może być na różne okazje.

Kartka imieninowa.

I karteczka na ślub.

 

Zapisz

środa, 14 czerwca 2017
Czerwcowe bombkowanie

W czerwcu powstało pięć haftów z bombkami W ZABAWIE - trzy obowiązkowe i dwie sama sobie dodałam.

A na zdjęcie załapała się jedna majowa bombka, dlatego jest ich sześć.

Teraz po jednej, najpierw obowiązkowe.

A te są dodatkowe.

Haftów przybywa, do świąt będzie ich bardzo dużo.

16:39, teresakopec , moje hafty
Link Komentarze (3) »
wtorek, 13 czerwca 2017
Osiemnastka

Kolejna kartka na osiemnaste urodziny.

sobota, 10 czerwca 2017
Dla Pań Przedszkolanek

Podziękowanie dla Pań Przedszkolanek na zakończenie przedszkola.

piątek, 09 czerwca 2017
Klub Mefista -Tess Gerritsen

Klub Mefista -Tess Gerritsen, kolejny kryminał z serii "Anatomia Zbrodni".

 

Skąd na świecie wzięło się zło? Czy strącony anioł ma z tym coś wspólnego? A może aniołowie nie są wcale tacy święci? Może ulegają ludzkim pokusom i to właśnie przez nich na świecie panoszy się zło? W zasadzie trudno przypuszczać, żeby na te pytania istniała odpowiedź. A gdy jeszcze dołożymy do tej mieszaniny wątpliwości kryminał? Chyba i tak jednej odpowiedzi nie znajdziemy, podobnie jak członkowie Klubu Mefista, który stał się tytułowym bohaterem powieści Tess Gerritsen.

Odwrócone krzyże wymalowane krwią lub ochrą na ścianach pomieszczeń, w których popełniono zbrodnie, tajemnicze słowa i znaki są tłem jednej z powieści wspomnianej autorki. Główni bohaterowi to doskonale znani: detektyw Jane Rizzoli i lekarz sądowy Maura Isles. Pojawia się również znana czytelnikowi „wampirzyca” Joyce O’Donnell. Do tego ekskluzywna rezydencja i członkowie tajemniczego Klubu Mefista, próbujący wyśledzić i pokonać zło. Czy im się uda? Raczej wątpliwa sprawa, bo wystarczy rozejrzeć się wokół. Zło ciągle towarzyszy człowiekowi. Jest niezniszczalne, przybiera różne formy, czasami wręcz niewiarygodne.

Pisarka nawiązała do apokryficznej Księgi Enocha. Potraktowała genezę zła dosłownie, nadając mu ludzkie imiona i kształty. Dzięki temu stworzyła powieść trochę inną niż pozostałe jej autorstwa – thriller z elementami horroru. Akcja jak zwykle trzyma w napięciu od pierwszej strony, czasami przybiera nieoczekiwany obrót, oddziałuje na emocje, wzmaga ciekawość czytelnika.

Wielbiciele twórczości Tess Gerritsen dowiedzą się nowych szczegółów z życia bohaterek znanych z jej poprzednich książek. Odkryją ich pragnienia i uczucia. Poznają wiele mitycznych opowieści oraz ciekawą interpretację Księgi Enocha. 

Napisane krwią po łacinie słowo "zgrzeszyłam" w miejscu okrutnego zabójstwa młodej kobiety, której odcięto głowę, to w Wigilię Bożego Narodzenia ponure motto dla detektyw Jane Rizzoli. Co łączyło ofiarę z psychiatrą, Joyce O'Donnell, członkinią elitarnej Fundacji Mefista, powstałej w początkach XX wieku?

W ekskluzywnej rezydencji na Beacon Hill, należącej do historyka Anthony'ego Sansone'a, członkowie fundacji zajmują się analizą zła, poszukując jego przyczyn i sprawców. Czy zło ma fizyczną postać? Czy Szatan wraz ze swoimi demonami naprawdę żyje pośród nas?

Zwłoki jednej z prowadzących śledztwo policjantek, znalezione w ogrodzie domu Sansone'a, oraz przerażająca śmierć doktor O'Donnell nie pozostawiają wątpliwości, że pojawił się nowy seryjny morderca. Jego znakiem rozpoznawczym są satanistyczne symbole nakreślone w miejscach kolejnych zbrodni. 

| < Lipiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tagi


ZABAWY BLOGOWE