Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
poniedziałek, 31 grudnia 2018
Wymiatanie resztek

Wymiatanie resztek muliny na koniec roku. Hafty wykonane na zabawę u Kasi, jednak nie można było łączyć zabaw. Wszystkie hafty wykonałam z resztek, więc w osobnym wpisie jeszcze raz je pokazuję.

Wszystkie te hafty z resztek różnych mulin, więc zgłaszam je do Igiełki.

Szczęśliwego Nowego Roku

Marzeń o które warto walczyć.

Radości, którymi warto się dzielić,

przyjaciół z którymi warto być

i nadziei bez której nie da się żyć.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019.

 

16:37, teresakopec , życzenia
Link Dodaj komentarz »
Niebieski rower

Niebieski rower -Regine Deforges

 

Trylogia Niebieski Rower obejmuje następujące tomy: Niebieski Rower 1939 - 1942, Aleja Henri-Martin 101,   A diabeł wciąż się śmieje.

Niebieski Rower Jedna z trzech córek państwa Delmas, siedemnastoletnia Lea, wyróżniająca się wielką urodą, po ojcu odziedziczyła miłość do ziemi i winnic, wśród których wyrosła. Pierwszego września bawi się jeszcze na przyjęciu u przyjaciół, ale powoli w jej życie wdziera się wojna. Rodzina i przyjaciele walczą na froncie lub w podziemiu, niektórzy kolaborują z Niemcami. Lea ugina się pod ciężarem nowych obowiązków.

str.318

Aleja Henri-Martin 101 Wojna trwa. okupacja obejmuje już cały kraj. Coraz wyraźniej zaznacza się podział na Francję walczącą i Francję kolaborującą. Paryż zmienia swoje oblicze, a jedna z jego pięknych alei - aleja Henri-Martin - staje się symbolem martyrologii. Tortury, rozstrzeliwanie zakładników w odwet za zamachy, kolejki po żywność, brak opału... A Lea? Niczym wytrawna aktorka wciela się w rolę narzuconą jej przez los.


str.271


A diabeł wciąż się śmieje Jest rok 1944. Woja dobiega końca. Nadchodzi godzina prawdy, rozliczeń i decydujących zmagań militarnych. Lea dojrzała. Poznała już koszmar wojny, teraz odkrywa w sobie odwagę i nienawiść. Wciąż działa w ruchu oporu. Niestety po utracie bliskich i gniazda rodzinnego Montillac, ona sama, przedtem pełna optymizmu i temperamentu, popada w depresję. A jednak nie poddaje się. Powodowana zemstą za doznane krzywdy, udaje się w niebezpieczną drogę do Berlina, aby na własne oczy zobaczyć upadek hitlerowskich Niemiec.

str.303

Dowiedziałam się, że jest jeszcze jedna część. Muszę o nią zapytać w bibliotece.

W kończącym się roku przeczytałam 61 pozycji, mam nadzieję, że w nadchodzącym roku nie będzie gorzej.

Dookoła świata - zakończenie

Dziś zakończenie zabawy u Kasi Dookoła świata. Wróciłyśmy do Polski.

I to moja interpretacja - troszkę folkloru.

Będzie z tego haftu zakładka. I to już postanowione.

Ale są inne hafty, które powstały do tej fajnej zabawy i tu kolejne moje postanowienia na nadchodzący rok - wykorzystać je, wykonać z nich coś pożytecznego.

Kasia prosi o kolaż prac wykonanych do tej zabawy. Kolażu nie potrafię zrobić, więc brakujące na zbiorczym zdjęciu hafty dodam osobno.

Wykonałam 11 haftów. Brakło tylko Grecji.

Mam też sporo wyszytych haftów z zabawy u Splocika i u Agnieszki i je też postaram się zagospodarować w 2019 roku.

Kasi serdecznie dziękuję za zorganizowanie fajnej zabawy. Serdecznie pozdrawiam i życzę nowych pomysłów na Nowy Rok.

12:50, teresakopec , moje hafty
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 grudnia 2018
Dziękuję

Przed świętami dostałam niespodziankę od Splocika za udział w zabawie Hafty i przysłowia, która trwała przez mijający rok. Niespodzianka tym większa, że nie była zapowiedziana, ale Splocik pomyślała, że obdaruje uczestniczki zabawy. I oto co zawierała przesyłka.

Bardzo serdecznie dziękuję.

Dziękuję też za świąteczne karteczki z miłymi życzeniami świątecznymi.

Od Janeczki.

Od Bożenki - Bonny.

Od Basi Barbaratoja.

I wiele innych.

Serdecznie dziękuje.

15:31, teresakopec , życzenia
Link Komentarze (1) »
czwartek, 27 grudnia 2018
Nikt się nie dowie

Nikt się nie dowie - Barbara Delinsky

Skomplikowane relacje rodzinne, sprawnie nakreślone portrety psychologiczne postaci, zdarzenia, których nie wolno i nie można oceniać wyłącznie z jednej perspektywy. W deszczową noc dochodzi do tragicznego wypadku. W samochód, którym ze swoją nastoletnią córką Grace podróżuje Deborah Monroe uderza przypadkowy mężczyzna. Okazuje się, że nauczyciel historii dziewczyny. Jest nieprzytomny, ale na szczęście żyje. Samochód prowadziła Grace. Matka odsyła ją do domu i całą odpowiedzialnością za spowodowanie wypadku obciąża siebie. Jednakże ten wypadek jest tylko pretekstem do opowiedzenia o splątanych ludzkich losach i uczuciach. 

 

str. 317 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
| < Grudzień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tagi


ZABAWY BLOGOWE