Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
piątek, 07 lipca 2017
Kartki przez cały rok

Kartki przez cały rok - lipiec czyli zabawa u Ani

Na lipiec Iwonka przygotowała następujące tematy:

1. Boże Narodzenie - cukrowa laseczka
2. Kartka okolicznościowa - lato  - wszystko co się z nim kojarzy
3a . Kartka wielkanocna - przebiśniegi
lub zamiennie

3b. Ślub, rocznica ślubu - dwa serca 

Ja, tym razem nie zrobiłam kartki wielkanocnej, tylko kartkę na 20 rocznicę ślubu. Taka była potrzeba.

Natomiast wykonując kartkę okolicznościową i bożonarodzeniową poszłam na łatwiznę. Od dawna miałam (dostałam od siostry) brokatowe wycinanki i właśnie teraz je wykorzystałam. Wiem, że nie są moje kartki najładniejsze, ale są.

Kartka na 20 rocznicę ślubu to kartka sztalugowa.

Kartka Bożonarodzeniowa z gotowych elementów.

Okazjonalna też z gotowymi brokatowymi żaglówkami.

Z kartką na rocznicę będzie jeszcze kolejny wpis.

Kolejny kryminał

Ciało

Tess Gerritsen

Kolejny przeczytany kryminał tej autorki. Na prawdę wciągał.

 

Kat Novak jest lekarką sądową, a zarazem główną bohaterką nowej powieści Tess Gerritsen "Ciało". Jej życie zmienia się diametralnie, gdy do prosektorium trafia niezidentyfikowane ciało kobiety, której śmierć pozostaje tajemnicą. Wiadomo jedynie, że jest ona narkomanką, ponieważ na jej przedramieniu znaleźć można wiele ran kłutych. Czy zmarła z powodu przedawkowania, czy też może została zamordowana? 

 

Tymczasem pojawiają się kolejne ciała, a sprawa zdaje się zataczać coraz szersze kręgi. Kat Novak postanawia zacząć śledztwo. Władze nie chcą rozpowszechniać wieści o tajemniczych zgonach, ponieważ wkrótce mają rozpocząć się obchody rocznicy powstania miasta, a takie informacjie mogłyby odbić się negatywnie na odbiorze tych uroczystości. Lekarka może liczyć jedynie na Adama Quantrella, któremu początkowo nie potrafiła zaufać. Mężczyzna dopiero po pewnym czasie postanawia przyznać się, że poszukuje swojej pasierbicy, która przed sześcioma miesiącami uciekła z domu. Nie dogadywał się z Meave zbyt dobrze, jednak pragnie ją odnaleźć. Rzecz w tym, że jej nie zależy na spotkaniu z ojczymem, a ponadto jest podejrzana w sprawie związanej z narkotykami. Położenie głównych bohaterów wkrótce staje się wyjątkowo nieciekawe. Grozi im poważne niebezpieczeństwo. Zwłaszcza lekarka sądowa musi obawiać się o swe bezpieczeństwo - szczególnie po tym, jak jej dom został zniszczony w wybuchu. Wydarzenie to jednak stanowi dla niej przede wszystkim potwierdzenie, że pozostaje na dobrej drodze do poznania prawdy. Jakie jest wyjaśnienie całej intrygi? Kto jest odpowiedzialny za tajemnicze morderstwa?

 

Tess Gerritsen stworzyła pasjonujący świat, a ukazała go w sposób bardzo wiarygodny. Nie ma tu warsztatowych "niedoróbek", a autorka trzyma się reguł prawdopodobieństwa. Bohaterowie ukazani zostali bardzo interesująco, ogromnie łatwo się z nimi identyfikować. Kat okazuje się najzupełniej normalną, niemal - zwyczajną czy przeciętną kobietą, z wszystkimi swoimi słabościami i bolączkami. Może nieco za łatwo decyduje się zaangażować w całą sprawę, zbyt łatwo podejmuje ona decyzję o wejściu w drogę przestępcom. Być może też romans pomiędzy bohaterami rozwija się nieco zbyt szybko. To jednak tylko drobne zarzuty, jedne z niewielu, jakie postawić można powieści. Powieści, za sprawą której czytelnik ma okazję nadto dowiedzieć się, jak funkcjonuje mafia oraz jakie tajemnice kryje mroczna strona miasta. 

 

"Ciało" gwarantuje sporo wrażeń i przyjemnie spędzonych przy lekturze chwil. Powieść wciąga, miejscami nie pozwalając oderwać się od lektury, a liczne zwroty akcji z pewnością niejednokrotnie zaskoczą wielu czytelników. Powieść Gerritsen warto więc polecić wszystkim, którzy poszukują naprawdę wciągającej lektury z niebanalną intrygą kryminalną. To książka nie tylko dla miłośników gatunku.

| < Lipiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Tagi


ZABAWY BLOGOWE