Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
niedziela, 12 stycznia 2014
Wystawa

W środę rozpoczyna się wystawa prac naszego Koła Miłośników Rękodzieła. Zapraszam.

piątek, 03 maja 2013
Po warsztatach

W miniony wekeend podczas I Regionalnego Zjazdu Miłośników Rękodzieła brałam udział w 4 różnych warsztatach. Warsztaty prowadziła pani Anna Baranowicz i Monika Sternik z Ariadny z Łodzi.

Pierwsze warsztaty, w których brałam udział były Biżuterii Makramowej. Niestety przegapiłam czas trwania i nie zrobiłam podczas nich ani jednego zdjęcia. Jednak, mogę się pochwalić moją gotową pracą wykonaną na tych zajęciach. Oto bransoletka wiązana na grubych niciach.

Na początku, było trudno, a potem załapałam o co chodzi wiązało się całkiem fajnie.

Kolejne warsztaty to nauka bardzo trudnej Koronki Weneckiej. Początek pracy  dość łatwy, ale potem coraz trudniej.

Zdjęcia z kolejny etapów pracy.

Niestety praca nie ukończona, brakło czasu. Jednak mam nadzieję, że sama ją dokończę, tylko muszę poszukać odpowiednich schematów z wzorami, bo każdy fragment powinno się wyszyć innym wzorem.

Moje koleżanki podczas pracy.

I gotowa, wzorcowa praca pani Ani.

Kolejny dzień to warsztaty z Haftu Wstążeczkowego. Tu ogromne pole do popisu. W ciągu naszych zajęć też nie udało się poznać wszystkiego. Tak wiele różnych kwiatków ( i nie tylko kwiatów) można przedstawić za pomocą tego haftu. Jenak najważniejsze zasady poznałyśmy i pewnie będą powstawać kolejne cudne prace.

Oto co udało mi się wyszyć na tych zajęciach.

Fotka wykonana po zdjęciu pracy z tamborka, więc widać zagniecenia.

I moja ostatnia praca wykonana na kolejnych warsztatach to przepiśnik, który powstawał pod okiem pani Doroty Kopeć http://art-dorota.blogspot.com/ znanej scraperki.

Całe warsztaty zaliczam do bardzo udanych. Wiem, że to czego tam nauczyłam nie pójdzie na marne, że będę korzystała z tego, czego się dowiedziałam i będę tworzyć nowe prace.

Podczas naszego zjazdu były też warsztaty z Biżuterii Witrażowej, jednak fizyczne nie było to możliwe, żebym wzięła w nich udział, bo trwały w tym samym czasie.

sobota, 20 kwietnia 2013
Będą warsztaty

I Regionalny Zjazd Miłośników Rękodzieła

W dniach od 27 do 28 kwietnia 2013 roku w Klubie "Emka" w Stalowej Woli przy ulicy Żwirki i Wigury odbędzie się I Regionalny Zjazd Miłośników Rękodzieła.

W ramach Zjazdu odbędą się warsztaty z biżuterii witrażowej, biżuterii makramowej, koronki weneckiej, haftu wstążeczkowego oraz scrapbookingu. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9:00.

Organizatorami imprezy są: Koło Miłośników Rękodzieła działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli
.

Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 505 338 175. 

środa, 19 maja 2010
Warsztaty hafciarskie

Zostałam zaproszona do naszego muzeum regionalnego by poprowadzić warsztaty hafciarskie dla młodzieży. Zgodziłam się i właśnie dziś zaprezentowałam dzieciom swoje prace, oraz pokazałam jak wykonuje się haft krzyżykowy. Grupa starszych dzieci była bardzo zainteresowana i chętnie próbowała haftować. Muszę przyznać, że jak na pierwszy raz szło im dobrze. Młodsze dzieci jednak jeszcze nie bardzo radziły sobie. Nawet nawlekanie igły sprawiało im trudności. Jednak cieszę się, że zaciekawił ich haft. Niektóre z nich twierdzą, że w domu poćwiczą.

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi


ZABAWY BLOGOWE