Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
czwartek, 06 grudnia 2018
Świąteczny boxik

W niedzielę razem wnuczką Alusią uczestniczyłam w rodzinnych warsztatach i wspólnie wykonałyśmy takie pudełeczko. Na warsztacie czerwone kwiaty, śnieżynki, dzwoneczki, szyszki, bombki itd. Aromatyczne świąteczne przyprawy dopełniły całości. 

Warsztaty prowadziła pani Elwira Kleingartner.

Wiem, że dużo zdjęć, ale chciałam pokazać z każdej strony i we wszystkich układach.

piątek, 05 października 2018
Kartka mojej wnuczki

Wczoraj moja wnuczka Ala była na warsztatach rodzinnych w Studio75 i z panią Elwirą tworzyła kartkę dla ulubionego nauczyciela. Alusia miała dużo frajdy wycinając, komponując i sklejając karteczkę.

Oto gotowa karteczka Ali.

A to Ala i inne dziewczynki przy pracy w czasie warsztatów. Zdjęcie wykonała Aneta właścicielka sklepu.

wtorek, 08 maja 2018
Hotelik dla owadów

Mój syn w czasie ostatniego weekendu (bardzo długiego) był u nas i wykonał taki hotelik dla owadów.

Po co nam dom dla owadów?

Bez pożytecznych insektów, do których zaliczamy m.in. pszczoły, biedronki i trzmiele, nie może istnieć żaden ogród. Zapylają kwiaty na grządkach, wspomagają ich rozwój, a ponadto atakują szkodniki zagrażające naszym plonom.Hotelik czy domek to doskonały sposób na zwabienie i zatrzymanie ich w naszym ogrodzie. W tym przytulnym lokum będą mogły złożyć jaja, schronić się przed deszczem, chłodem oraz zwierzętami żywiącymi się owadami, a także po prostu przenocować. Tak naprawdę domek przyda się przez cały rok! Warto wspomnieć o tym, że hotel dla owadów jest ciekawym, a przy tym naturalnym elementem dekoracyjnym i doskonale prezentuje się pośród kwiatów, krzewów oraz drzew. Nie możemy również zapominać o wartości edukacyjnej domku dla owadów – stawiając go w ogrodzie, propagujemy wiedzę na temat znaczenia owadów w życiu człowieka, przyczyniamy się do ich przetrwania i walczymy z degradacją środowiska.

Gdzie ustawić domek dla owadów?

Domek dla owadów powinniśmy ustawić w miejscu osłoniętym od deszczu i wiatru, najlepiej od strony południowej bądź południowo-wschodniej. Wybrane przez nas stanowisko powinno być mocno nasłonecznione. Aby zachęcić owady do „meldowania się” w naszym hotelu, w pobliżu warto zasadzić byliny oraz nektarodajne krzewy, np. wierzby czy macierzanki. Domek możemy także powiesić pod dachem lub na altanie, natomiast większy – między drzewami owocowymi w sadzie.

Do ich produkcji hotelików wykorzystuje się przede wszystkim drewno, a także elementy wykonane z cegły oraz gliny. Mój syn wykonał go samodzielnie, wykorzystując naturalne materiały. Mogą to być m.in. puste w środku pędy bambusa, rurki trzcinowe, słoma, mech, gałęzie krzewów i drzew, cegła dziurawka, wiklina oraz szyszki. Ważne jest, żeby w gotowym domku było dużo dziurek, skrytek i schowków, w których owady będą mogły się schować przed ptakami oraz niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Hotelik wykonany jest z naturalnego drewna. Jego konstrukcja wspomaga gniazdowanie i umożliwia hibernację pożytecznych owadów. Komora znajdująca się na samej górze jest schronieniem dla motyli, kawałki kory i szyszki przygotowano z myślą o biedronkach, natomiast wydrążone łodygi to doskonałe siedlisko dla pszczół i os samotniczych.

Hotel dla owadów to pożyteczny, a przy tym ciekawy dodatek do ogrodu. Wykonując go, przyczyniamy się do ochrony środowiska i pomagamy naszym skrzydlatym przyjaciołom.

A w ogrodzie jest też większy dom dla owadów, który wykonał mój mąż.

sobota, 14 grudnia 2013
Łabędź

Praca mojej córki.

Na kolejnym zdjęciu chciałam pokazać wielkość łabędzia położyłam obok mój telefon i już miałam pstryknąć fotkę, wtedy wnusia uznała, że lepiej będzie jak ona zmieści się w kadrze. Teraz widać dokładnie, że łabędź jest pokaźnych rozmiarów.

A na początku było tak.

poniedziałek, 28 maja 2012
Był Dzień Matki

Dostałam  z okazji Dnia Matki tort, który sama upiekła moja córka.

Dekorację na torcie też Basia wykonała sama. I dekoracja była jadalna.

Bardzo się cieszę, szczególnie, że biszkopt Basia piekła po raz pierwszy. Tort był wyśmienity.

wtorek, 28 grudnia 2010
Ostatnie ozdoby świąteczne

Świąteczny wieniec.

Stroik czy świąteczny wieniec wisi na naszych dzrzwiach wejściowych. Zrobiła go moja córka.

Mnie się on bardzo podoba.

I ostatnie w tym roku karczochowe bombki, już wiszą na choince.

Na koniec tego wpisu karteczka z haftem matematycznym, która nie została wysłana, bo zrobiłam ją za późno i już nie zdążyłaby dojść na święta. Poczeka na następne Boże Narodzenie.

 

 

 
1 , 2
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi


ZABAWY BLOGOWE