Trochę kuchni, trochę pasji. Blog o tym co sprawia mi przyjemność.
wtorek, 08 maja 2018
Dzień gospodarczy

Wczoraj miałam taki "dzień gospodarczy". Zajrzałam do szafy i stwierdziłam, że coś tu ciasno, a jak coś potrzebne to go nie ma. Postanowiłam zrobić przegląd, na półce z obrusami ścisk. Obrusy od lat nie używane, bo zmieniłam stół i są za małe, bo dziś używa się innych (łatwiejszych w użytkowaniu). Kilka obrusów zmieniło właściciela (pasowały na stół córki), a z dwóch poszyłam kuchenne ściereczki.

Dawno nie szyłam na maszynie, więc trochę czasu mi z tym szyciem zeszło. Ponoć ściereczek kuchennych nigdy nie za dużo, ale na innej półce i ich nie brakowało. No ale, może kidyś się przydadzą.

A skoro maszyna już była oswojona to i inne poprawki wykonałam, z sukienki, której od lat nie nosiłam zrobiłam spódnicę, przerobiłam dwie bluzki (może teraz będę je ubierała).

No i to co nie będzie już potrzebne wyrzuciłam z szafy. Wreszcie w mojej szafie jest trochę luźniej - tylko czy na długo? Teraz jeszcze została do sprawdzenia szafa mojego męża i tam przydałoby się trochę luzu.

09:14, teresakopec , szycie
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 kwietnia 2018
Zielony krasnal

Wiosenny skrzat czy krasnal pojawił się u mnie. Powstał na warsztatach w kawiarence Przystań, dzięki Ninie. To co trzeba było poszywać to Nina przygotowała, a my tylko dokończyłyśmy i ozdobiłyśmy nasze skrzaty.

Mój szukał miejsca w domu. Przymierzał się do kanapy, przysiadł na schodach, chwilę postał na podłodze. Ostatecznie jednak wybrał kanapę.

10:23, teresakopec , szycie
Link Komentarze (1) »
piątek, 27 maja 2016
Serduszko

Takie sobie serduszko uszyłam.

13:58, teresakopec , szycie
Link Komentarze (1) »
piątek, 06 marca 2015
Igielniki

Pierwsze były wstążeczkowe kwiatuszki. To Marzanna na naszych spotkaniach pokazała jak je zrobić. Potem powstała truskaweczka ozdobiona takimi kwiatuszkami. A na wczorajszym spotkaniu powstały okrągłe igielniki. Na jednym kwiatuszków jest więcej, na innym mniej. Ale może jeszcze kilka kwiatuszków powstanie i jeszcze przyszyję je.

Igielniki będą upominkami na Dzień Kobiet.

14:39, teresakopec , szycie
Link Komentarze (6) »
piątek, 13 lutego 2015
Przykicały króliczki

Nie, nie przykicały - ja je uszyłam. Takie króliczki, a może zajączki szyłyśmy na zajęciach naszego koła. Gosia przygotowała wykroje i prowadziła zajęcia szycia maskotek.

Pierwszy powstał na zajęciach, a drugiego uszyłam w domu.

A z tyłu oczywiście mają ogonki.

A teraz siedzą sobie na półce.

sobota, 24 marca 2012
Szmatka ciamkatka

Moja wnusia Alusia bawi się już swoimi zabawkami, grzechotkami i gryzakami. A dziś bawiła się swoim śliniaczkiem pomyślałam, że to już odpowiedni czas, by uszyć jej "szmatkę ciamkatkę". Na kilku blogach widziałam takie szmatki "ciamkatki".  Mam nadzieję, że nikt nie obrazi się, że zgapiłam pomysł.

A pomysł zgapiłam z tych blogów  http://strefakoloru.blogspot.com/2011/09/szmatka-ciamkatka-z-metkami.html http://japkowa.blogspot.com/2012/03/szmatka-ciumkatka.html http://piumka.blogspot.com/2012/03/proste-jak-drut.html

Oto szmatka, którą przygotowałam dla Alusi.

Marna ze mnie krawcowa, ale może Ala nie zauważy krzywego szwu. Ważne, żeby szmatka służyła jej do zabawy.

17:32, teresakopec , szycie
Link Komentarze (6) »
 
1 , 2
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi


ZABAWY BLOGOWE